معرفی تجهیزات نصب سقف کناف

معرفی انواع تجهیزات نصب سقف کناف

سقف کناف یک نوع سقف کاذب می باشد که به سقف و دیوار های اصلی متصل می شود. ساخت های کاذب کناف انواع مختلفی دارند و در مکان های گوناگون مانند اداره، تالار، منزل، مجتمع های مسکونی، مجتمع های تجاری و… می توانید آن ها را نصب کنید. این سازه ویژگی و مزایای بسیار زیادی دارد و همین علت باعث محبوبیت سقف های کاذب کناف شده است‌. در این مقاله قصد داریم، انواع تجهیزات نصب سقف کناف را برای شما معرفی کنیم. پس همراه ما باشید.

تجهیزات نصب سقف کناف را بشناسیم!

باید بدانید که بر خلاف تصور عموم مردم، نصب سقف کناف کار آسانی نیست و شما برای این کار به افراد ماهر و نصابان با تجربه نیاز دارید. برای نصب کردن انواع سقف های کناف، از تجهیزات مختلفی استفاده می شود. در ادامه مطلب می خواهیم شما را چند نوع از این تجهیزات آشنا کنیم‌ و کاربرد آن ها را توضیح دهیم. البته این توضیحات بیشتر برای افرادی مفید است که در حوزه ی نصب تجهیزات کناف فعالیت دارند، اما به هر حال دانستن و شناختن این ادوات برای دیگران نیز خالی از لطف نخواهد بود.

اسکورگان چیست؟

اسکورگان یکی از تجهیزات نصب سقف کناف می باشد. این وسیله جزو مدرن ترین تجهیزات برای ساخت و ساز سقف های کناف و غیره محسوب می شود. بنابراین وجود اسکورگان در بین تجهیزات نصب سقف کناف ضروری می باشد. اسکورگان یک نوع دریل است. دریل اسکورگان در اکثر مواقع برای پیچ گذاری استفاده می شود. هنگام نصب کردن پانل های سقف کناف، بیشتر از دریل اسکورگان کمک می گیرند. نوک و سرمته این دستگاه مخصوص نصب کردن پانل به سازه ی کناف است. جالب است بدانید هنگام زیر سازی کناف که یکی از مهمترین مراحل نصب کناف می باشد، از دریل اسکورگان استفاده نمی شود. هنگام زیرسازی سقف کناف کاذب و باکس های کناف اکثرا از دریل های ساده و معمولی استفاده می کنند‌.

 

معرفی نانینوس در تجهیزات نصب سقف کناف

 

 

آویزهای نانینوس و قطعات تشکیل دهنده ی آن

هنگام زیرسازی سقف کناف کاذب از آویزهای نانینوس، برای متصل کردن سقف کناف کاذب به سقف و دیوار های اصلی استفاده می کنند. این تجهیزات نصب سقف کناف ویژگی های فنی خاصی دارد، مانند استحکام و مقاومت در مقابل زلزله، زمین لرزه، سرعت بالا در هنگام آویز گیری‌ و ارتفاع آویز که بالای سه متر می باشد. جالب است بدانید که آویز نانینوس از چهار قسمت تشکیل شده است، که در ادامه مطلب شما را با آنها آشنا خواهیم کرد:

  1. قطعه اتصال سقفی
  2.  قطعه ی رابط
  3. سوزن مخصوص برای تنظیم ارتفاع
  4. قطعه مخصوص برای متصل شدن به بخش زیرسازی ، توجه کنید که این قطعه در دو نوع تولید می شود. نوع اول این قطعه برای سازه های CD60 است. نوع دوم برای سازه های F47 طرحی شده و تولید می شود.

ساپورت تاسیساتی

از دیگر تجهیزات نصب سقف کناف خوب باید به ساپورت تاسیساتی اشاره کرد. از انواع ساپورت های تاسیساتی، در هنگام نصب کردن سازه های کناف، برای نصب کردن لوله های آب سرد و گرم‌، فاضلاب، رایاتور و… استفاده می شود. نوع دیگری از این محصول با نام ساپورت تاسیساتی SC47، یکی دیگر از تجهیزات نصب سقف کناف می باشد. با استفاده از SC47 و F47 می توانید سازه ی مناسب برای پشتیبانی و مراقبت از قوطی های فلزی برق را تهیه کنید.

مفتول آویز سیمی و بست اتصال از مهمترین تجهیزات نصب سقف کناف

جالب است بدانید از این تجهیزات و بست آویز دوبل داخل، برای چسباندن زیرسازی به سقف اصلی که مشبک هستند، استفاده می شود. معمولی ترین مفتول آویز سیمی، مفتول گالوانیزه می باشد که قطر آن چهار میلی متر است‌. شایان ذکر است که بست اتصال آویز دوبلدبرای جهت گرفتن آویز و همچنین تنظیم ارتفاع، سقف های مشبک از سقف های اصلی استفاده می شود.

کاربرد بست اتصال ها و آویزها در نصب سقف کناف

سطح مقطع بست های اتصال طولی شبیه حرف، W است. این قطعه در دو سایز متفاوت برای سازه های CD60 و F47 تولید می شود و به بازار عرضه می گردد. کاربرد بست اتصالی طولی در متصل کردن، سازه های باربر یا سازه های پانل خور در امتداد طولی یکدیگر می باشد. آویز و پل نیز از کلیدی ترین تجهیزات نصب سقف کناف می باشند. از این قطعات در سقف های D112A برای متصل کردن باربر به سازه ی پنل خور استفاده می شود. این قطعات هم در دو سایز مختلف برای سازه های F47 و CD60 تولید می شوند. برای دیدن و اگهی از قیمت انواع سقف کناف و نمونه کار نصابان ما می توانید به لینک های موجود مراجعه کنید.

 

خرید تجهیزات نصب سقف کناف

در ادامه معرفی تجهیزات نصب سقف کناف، به اتصال سقفی HT90 اشاره می‌کنیم. این قطعه برای متصل کردن آویز به سقف اصلی به کار می رود. اما از دیگر تجهیزات نصب سقف کناف می توانیم به بست و آویز های نیمه اشاره کنیم‌. این قطعات در مکان هایی که قابلیت استفاده از قطعه ی اتصال پل وجود ندارد، استفاده می شود.

تجهیزات بست و آویز نیمه در دو اندازه مختلف برای سازه های F47 و CD60 ساخته می شود و به فروش می رسید. برای خرید تجهیزات نصب سقف کناف می توانید وارد سایت کناف آوگون شوید. همچنین محصولات دیگر کناف مانند سقف کناف طرح دار، باکس کناف، سقف کاذب ضد آتش و….. را می توانید در سایت کناف آوگون مشاهده و تهیه کنید.

براکت و غلتک سوزنی

قطعه ی براکت در زمانی استفاده می شود که فاصله ی سقف کناف کاذب و سقف اصلی کم باشد‌. کاربرد این قطعه در متصل کردن سقف کاذب به سقف اصلی است.
براکت ها مانند دیگر تجهیزات نصب سقف کناف از جمله بست اتصال طولی، بست و آویز نیمه در دو سایز برای سازه های F47 و CD6O تولید می شود. نام دیگر این محصول CT205 است. غلتک سوزنی نیز اگر چه کوچک است اما یکی دیگر از مهمترین تجهیزات نصب سقف کناف به شمار می آید. این غلتک ها برای خورد کردن الیاف صفحات استفاده می شوند.

 

دیگر تجهیزات مورد استفاده در نصب سقف کناف

انبر های پانچ ایرانی و آلمانی برای متصل کردن سازه های افقی و عمودی دیوار به یکدیگر استفاده می شود.

برای نصب کردن سقف کناف به بتن، تیرآهن و تیرچه از تفنگ میخکوب استفاده می کنیم‌.

از تراز لیزر نیز برای تراز و یکسان کردن کل سقف کناف استفاده می شود. تراز لیزر یکی از کلیدی ترین تجهیزات نصب سقف کناف می باشد.

برای ثابت نگه داشتن تایل ها در داخل شبکه و سازه از گیره تایل استفاده می کنیم. گیره تایل نقش بسیار مهم در نصب سقف کناف دارد و یکی از لوازم ضروری برای نصب سقف کناف محسوب می شود. گیره تایل باعث می شود تا هنگام وقوع زلزله، زمین لرزه یا طوفان های شدید، تایل ها ثابت بمانند و جابه جا نشوند. گیره های تایل در سایز های مختلف با توجه به نوع سازه و اندازه تایل تولید می شوند و به بازار عرضه می گردند. به طور کلی می توان گفت هر یک از این تجهیزات در نصب دقیق کناف ها موثر هستند.

 

بهترین تجهیزات نصب سقف کناف در کناف آوگون

عزیزان گرامی، برای تهیه و خرید انواع تجهیزات نصب سقف کناف و لوازم دیگر می توانید به سایت کناف آوگون مراجعه کنید. این سایت بهترین تجهیزات نصب سقف کناف را با عالی ترین قیمت و کیفیت به نسبت بازار عرضه می کند. شما می توانید در لیسک نصابان ما قرار بگیرید و در کنار ما به فعالیت خود ادامه دهید، برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه ی همکاری با ما تماس بگیرید تا در این خصوص مشاورین ما شما را راهنمایی کنند.

مقالات مشابه

دیوار کناف پذیرایی

0 تا 100 دیوار کناف پذیرایی

با گذشت زمان انواع جدیدی از محصولات کناف به نام دیوار های کناف تولید شدند که یکی از پرکاربردترین تجهیزات…
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست