جدیدترین مدل سقف کناف و نکات آن

جدیدترین مدل سقف کناف– نزدیک به ۸۰ سال پیش سقف کناف توسط یک خانواده آلمانی تولید شد. و نوعی پوشش گچی می باشد که در صنعت ساختمان سازی کاربرد بسیار زیادی دارد. از پرکاربردترین و بهترین مصالح ساختمانی که در طراحی دکوراسیون خانه استفاده می شود سقف کناف است. جدید ترین طرح های کناف سقف نقش جداکننده دیوار را داشته و به عنوان یک سقف کاذب در طراحی دکوراسیون خانه ها استفاده می شود.

سقف کناف در مدل متحرک و ثابت موجود بوده که هر یک از آن ها در فضاهای مخصوص قابل اجرا هستند. به طور مثال به منظور دسترسی به فضای پشت سقف از سقف کناف محرک استفاده می‌ شود. سقف کناف با استقبال بالایی مواجه شده و می توان از دلایل محبوبیت آن را حذف اتصالات پیچی و قیمت مناسب و سرعت و کیفیت بالا دانست.

جدیدترین طرح سقف کناف

سقف کناف چیست ؟

با نصب سقف کناف می توانید ظاهر خانه یا محل کار را شیک و منحصر به فرد نمایید، به شرطی که تمام نکات اجرای آن را رعایت کنید. قبل از اینکه مدل سقف کناف خود را انتخاب نمایید می بایست محل نصب آن را انتخاب کنید. توجه کنید جدید ترین طرح های کناف سقف برای هر اتاقی متفاوت است،

به طور مثال مدل سقف کنافی که برای طراحی سقف پذیرای انتخابی کرده اید را نباید در آشپزخانه یا حمام و اتاق خواب نصب کنید. سقف های کناف نسبت به سایر سقف های کاذب وزنی سبک دارند و بر ساختمان هیچ بار اضافی وارد نمی کنند. این سقف نسبت به سقف های تزئینی و دکوری مقاوم و صرفه و اقتصادی تر است و می تواند در محیط استخر، سرویس بهداشتی، آشپزخانه، اتاق خواب، نشیمن و سایر قسمت های خانه نصب شود. برای اجرای این سقف های مدرن از خطوط گوشه دار مانند مستطیل و مربع استفاده می شود و در اجرای سقف های کلاسیک از اشکال دایره ای و بیضی استفاده می شود.

جدیدترین طرح و مدل سقف کناف قابل اجرا در منزل

یکی از بهترین ایده ها برای طراحی دکوراسیون سقف خانه ها، کناف سقف می باشد. یکی از مهمترین عناصر در طراحی دکوراسیون خانه، سقف است که باید به آن توجه زیادی شود، چرا که در معرض دید است. امروز از جدید ترین طرح های کناف سقف برای تزیین و طراحی سقف خانه یا محل کار و… استفاده می شود.

جدید ترین طرح های کناف سقف عبارت از سقف کناف پذیرایی ساده، سقف کناف پذیرایی کلاسیک، سقف کناف پذیرایی مستطیلی، سقف کناف آشپزخانه هستند. سقف های کناف به صورت بدون درز و یکپارچه می باشند. اگر به دنبال طراحی متنوع سقف خانه خود هستید پیشنهاد می شود از جدیدترین طرح های کناف سقف استفاده کنید، چرا که طرح های جدید کاملا بروز هستند و می توانند ظاهر خانه شما را مدرن و چشم نواز کنند‌.

نصب سقف کناف آشپزخانه

جدیدترین طرح سقف کناف، مدل های کناف گرد بیشتر در اتاق خواب ها، آشپزخانه و پذیرایی استفاده می شوند. می توانید کناف های که به شکل دایره های تودرتو تولید شده اند را برای طراحی سقف آشپزخانه استفاده کنید.‌ سقف کناف مدل گرد طرح ها و رنگ های مختلفی هستند.

یک روش جدید در طراحی دکوراسیون ایرانی استفاده از سقف کناف می باشد. توجه کنید که در ایران از سقف کناف بیشتر از سایر نقاط جهان استفاده می شود، چرا که ایرانیان علاقه شدیدی به طراحی و تزیین سقف دارند و اگر به عمارات ها و خانه های که با معماری ایرانی طراحی شده اند هم نگاهی بی اندازید متوجه می شوید بیشترین قسمتی که تزیین شده است سقف و دیوار ها می باشند.‌ آشپزخانه ها از مهم ترین بخش خانه های ایرانی به شمار می رود که در طراحی دکوراسیون ایرانی به آن توجه بسیار زیادی می شود، چرا که این قسمت بیشتر از سایر بخش های خانه در نقطه دید و معرض دید مهمانان قرار دارد.

تفاوت سقف کناف با سقف گچی

 با استفاده از سقف کناف می توانید، سقف خانه یا محل کار را زیبا تر و درخشان تر کنید اما به شرطی که نکات اجرای آن را به طور کامل و دقیق رعایت کنید تا سقف به صورت تخصصی و استاندارد طراحی شود. از مواردی که باید در نکات اجرای آن توجه نمایید مجموع محیط است. دقت کنید برای فضا های کوچک و شلوغ از سقف کناف برجسته یا شلوغ استفاده نکنید.

چرا که این مدل سقف کناف برای خانه های کوچک مناسب نبوده و خانه را شلوغ تر و در هم ریخته جلوه می دهد. می توانید با رعایت نکات اجرای آن خانه خود را شیک تر نشان دهید، به طور مثال برای فضا های کوچک از طرح های مدرن و ساده بهره ببرید. از سقف کناف برجسته می توانید در خانه های بزرگ و خلوت استفاده کنید. در عصر مدرن طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

به همین منظور برای زیبایی دکوراسیون خانه ها از متریال های خاصی چون سقف کناف استفاده می شود. همچنین نصب سقف کناف جایگزینی بسیار عالی برای هنر گچبری است. سقف کناف همان سقف گچی است اما با این تفاوت که این سقف ها به روز و مدرن تر از شقف گچی هستند. البته از تفاوت سقف گچی با سقف کناف می توان به عدم نیاز به زیرسازی اشاره کرد، چرا که این سقف ها به صورت آماده تولید و در بازار عرضه می شوند. سقف کناف نصب آسان تر و انعطاف‌ پذیری بالاتری نسبت به سقف گچی دارد و ظاهر آن هم مدرن تر و مجلل می باشد.

 

مزایا و معایب سقف کناف

همانطور که گفتیم سقف کناف کاملاً سبک بوده و نصب و جابجایی آن بسیار آسان است. به دلیل عایق بودن سقف کناف در برابر آتش سوزی از بهترین متریال در طراحی سقف خانه ها به شمار می رود. همچنین این محصول از انتقال صدا و حرارت جلوگیری می کند و بهترین محل برای عبور تاسیسات الکتریکی است. سازهای این محصول کاملاً ساده بوده و در برابر زلزله مقاوم هستند.

با استفاده از سقف کناف به راحتی می توانید در طراحی خانه از کاغذ دیواری استفاده کنید. طبیعتاً هر محصولی ضمن داشتن مزایا معایبی هم به همراه دارد. توجه کنید سقف کناف در برابر ضربه و رطوبت مقاوم نیست و این موارد می تواند از معایب این محصولات خوش قیمت باشند. اما اگر سقف کناف دچار سوراخ شدگی شود یا چسب آن از بین برود به آسانی تعمیر می شود. گفتیم از مزایای سقف کناف نصب آسان است اما افرادی که قرار است کار نصب سقف کناف را انجام دهند باید به نکات اجرای آن توجه نمایند و از تجهیزات پیشرفته استفاده کنند تا مشکلاتی برای ساختمان ایجاد نشود.

طرح دورباکس با کناف

سقف کناف پذیرایی و اتاق خواب باید چگونه باشد؟

سالن پذیرایی را می توان از مهمترین بخش‌ های خانه ها دانست، بنابراین بهتر است در طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی به سقف آن اهمیت زیادی دهید. اولین نکته ای که در طراحی سقف کناف باید به آن توجه کنید این است که سقف سالن پذیرایی را متناسب با سبک دکوراسیون خانه انتخاب نمایید تا دکوراسیون خانه شما هماهنگ باشد. شما می توانید از جدید ترین طرح های کناف سقف مدل صاف و گوشه دار مانند های شکل مستطیل یا مربع استفاده کنید. اگر تمایل دارید سقف اتاق خواب را مدل کلاسیک طراحی کنید پیشنهاد می شود از لوستر های پر زرق و برق استفاده نمایید.

عیب یابی سقف کناف

اشتباه کارفرمایان در استفاده از کناف مانند توجه به کاهش هزینه طراحی کناف، عدم رعایت نکات اجرایی آن، توجه داشتن به نمونه کار و.. است. از دیگر موارد عیب یابی سقف کناف می توان به اجرای نامطلوب و اشکالات فنی در طراحی سقف کناف شاره کرد مانندرعایت نکردن گونیای طرح، رعایت نکردن فاصله آویزها، رعایت نکردن فاصله سازه های باربر، رعایت نکردن فاصله مجاز پیچ ها و فاصله سازه های پنل خور، رعایت نکردن حصیر چینی پانل و… اشاره کرد. توجه کنید اگر در سقف کناف پیچ های کمی استفاده شود باعث لق شدن و ترک خوردن سقف می شود. درست است که اگر از حجم زیرسازی سقف کاسته شود در هزینه ها صرفه جویی می شود، اما اگر از حجم زیرسازی سقف کناف کم کنید باعث سست شدن سقف کناف و افت کیفیت آن می شود.

نصب سقف کناف و نکات اجرای آن

برای اجرای جدیدترین طرح و مدل سقف کناف باید به نکاتی توجه ویژه ای داشته باشید.  فاصله آویزها ، پیچ ها و سازه ها باید مناسب باشد. همچنین باید تا حد امکان نصب آویز ها به نقاط تقاطع پروفیل نزدیک باشد. باید از وسایل مناسب برای اتصال آویز ها به سقف مانند رولپلاک و پیچ یا میخ هیلتی استفاده نمایید. توجه کنید برای پیچ کردن کانال ها از دستگاه دریل استفاده نکنید. در زیر سازه اجرای پانل ها باید به صورت حصیر چین باشد.

جمع بندی

در این مطلب به این موضوع اشاره کردیم که سقف کناف از پرطرفدارترین محصولات برای تزیین سقف های خانه هستند و مزایا و معایب و نکات اجرای آن را شرح دادیم. توجه کنید که نصب سقف کناف کاری هرکسی نیست و باید با تجهیزات پیشرفته به صورت استاندارد نصب شود. اگر می خواهید در زیر زمین و حمام از سقف کناف استفاده کنید می بایستی به منظور جلوگیری از قارچ زدن و خراب شدن کناف در برابر رطوبت از کناف هایی با پوشش فایبرگلاس استفاده کنید تا دیوار کناف در برابر رطوبت مقاوم باشند.

مقالات مشابه

دیوار کناف پذیرایی

0 تا 100 دیوار کناف پذیرایی

با گذشت زمان انواع جدیدی از محصولات کناف به نام دیوار های کناف تولید شدند که یکی از پرکاربردترین تجهیزات…
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست