قیمت کناف

قیمت کناف

 1. هزینه های نصب کناف : گاهی لازم است قبل از نصب کناف، برای رفع نم و رطوبت و ترک‌های دیوار و سقف از متخصصان کمک گرفت. بعد از اتمام نصب کناف، باید برای برق‌کشی و نصب روشنایی و نقاشی هم هزینه‌ای در نظر بگیرید. در نظر داشته باشید که برخی از متخصصان کناف هزینه درزگیری، بتونه‌کاری و برش محل نصب ‌هالوژن را جدا محاسبه ‌‌می‌کنند. پس بهتر است قبل از شروع کار، درباره این مخارج جانبی و هزینه‌های اجرای کناف، با متخصص به توافق برسید.
 2. محاسبه هزینه اجرای کناف : متخصصان اجرای کناف، با توجه به طرح و نوع کناف، از روش‌های متفاوتی برای اعلام قیمت استفاده‌‌ می‌کنند. این روش‌ها عبارتند از: متر مربع: در این روش، قیمت کناف برای هر متر مربع از سقف یا دیوار اعلام می‌شود.
 3. میزان کناف مصرف‌شده: در این نوع تعیین قیمت، هزینه برمبنای یک متر مربع از مصالح مصرف‌شده در میزان مصالح مصرف‌شده، در پایان کار ضرب شده و دستمزد متخصص در قیمت یک متر کناف گنجانده می‌شود. قیمت تمام‌شده کناف یا مقطوع: در این روش متخصص بعد از بازدید حضوری و بررسی طرح، یک قیمت نهایی را پیشنهاد‌‌ می‌دهد.

دستمزد اجرای کناف

در واقع مقدار کل کار ، زیرسازی کناف، با مصالح یا بدون مصالح بودن و … به مشتریان و کارفرما ارائه می شود.

 • نکته1: قیمت ها بر اساس عرف قیمت بازار تهیه شده اند و این سایت هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص ندارد و درج قیمتها تنها جنبه راهنمایی دارند.
 • نکته 2 : در کارهایی مثل کناف دکوراتیو با طرح های ویژه معمولاً قیمت اجرا براساس توافق طرفین و اصطلاحاً چکی میباشد ، در خصوص کارهای با متراژ کوچک نیز این گونه عمل می شود.

توجه کنید که هزینه بسته بندی و توزیع به میزان4/5درصد مبلغ هر کالا در زیر فاکتورها محاسبه و به آن افزوده می گردد.

قیمت اجرای کناف

قیمت کناف سقف چگونه تعیین می‌شود؟

بسیاری از ما می‌دانیم کناف چیست؛ اما قیمت کناف کاری ساختمان یا هزینه سقف پذیرایی مستطیل را چگونه می‌توان تخمین زد؟  کناف کاری ساختمان متغیر است و به عوامل مختلفی بستگی دارد، به همین دلیل نمی توان برای کناف سقف، هزینه دقیقی مشخص کرد.
یکی از دلایل مهم آن نوسانات بازار است وعلاوه بر آن، شرکت‌ها و برندهای مختلفی ورق کناف را تولید می‌کنند، و هرکدام سیاست قیمت گذاری مخصوص به خود را برای تعیین قیمت کناف دارند.
کناف نیز، بر اساس نوع اجرای آن هم تغییر می‌کند. با توجه به طرحی که برای کناف کاری سقف، دیوار، آشپزخانه و هر نقطه دیگر از خانه که در نظر دارید، هزینه کناف دستخوش تغییر خواهد شد. برای مثال، هزینه کناف سقف پذیرایی مستطیلی با قیمت کناف کاری دیوار متفات است. چون کناف کاری دیوار دارای طرح‌های خاص است و نورپردازی ندارد.

هزینه اجرای کناف در تهران

 

عوامل موثر بر قیمت کناف کاری ساختمان چیست؟

از آنجا که پروژه کناف کاری شما با سایر پروژه‌ها متفاوت است، قیمت کناف و اجرای آن نیز متفاوت خواهد بود. این موضوع، تخمین هزینه کناف را چالش‌برانگیز می‌کند. اما اگر عوامل موثر بر هزینه های کناف را بشناسید، می‌توانید هزینه اجرای پروژه‌های خاص مانند  کناف سقف پذیرایی مستطیلی را نیز تخمین بزنید.

مهمترین عواملی که بر قیمت کناف کاری ساختمان تاثیر می‌گذارند را در ادامه بررسی میکنیم

 • متراژ، یکی از عوامل موثر بر هزینه کناف
  متراژ کار و فضای مورد نظر شما، اولین عاملی است که از شما برای تعیین قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی، کناف آشپزخانه، کناف کاری دیوار و هر پروژه دیگری پرسیده می‌شود. هرچه متراژ فضای شما بالاتر باشد، میزان کار و مصالح مصرفی بیشتر و در نتیجه هزینه کناف سقف یا دیوار هم افزایش پیدا می‌کند.
 • قیمت کناف سقف، بر اساس مصالح مصرفی
  یک از مهمترین عامل‌های تعیین کننده هزینه کناف، نوع و کیفیت مصالح و مواد مصرفی است. پیچ‌ها و پروفیل‌هایی که در کناف کاری سقف استفاده می‌شوند، انواع مختلفی دارند. بر اساس جنس و نوع این قطعات، بخشی از قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی با مدل‌های دیگر مشخص می‌شود.
 • ورق‌های کناف، نیز در ضخامت، کیفیت‌، و البته قیمت متفاوتی نیز تولید می‌شوند. از طرفی، بعد از نصب گچ‌برگ‌ها و اتمام کناف کاری سقف آشپزخانه یا کناف کاری دیوار، باید درزگیری و بتونه کاری انجام شود. جنس مصالح مورد استفاده در این مرحله مستقیما بر کیفیت کار و همچنین هزینه کناف تاثیر می‌گذارد.
 • قیمت کناف کاری ساختمان، بر اساس طرح انتخابی
  همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، هزینه کناف پروژه‌های روتین و معمول و ساده، از پروژه‌های مجلل و پرجزئیات کمتر است. در واقع طرح پروژه های مجلل و با جزدیات بیشتر ،احتیاج به زمان، مهارت، ظرافت، و مصالح بیشتر دارد، در نتیجه هزینه  کناف پروژه‌های دکوراتیو نسبت به پروژه با طرح‌های ساده، بیشتر است.
 • هزینه کناف سقف، بر اساس تعداد نیروی لازم
  چنانچه وسعت پروژه کناف کاری سقف یا دیوار به حدی باشد که یک نفر نتواند آن را در زمان مشخص‌شده به پایان برساند، متخصص کناف کار از چند نیروی اضافه استفاده خواهد کرد. مشخصا در این شرایط اجرت بیشتر خواهد شد.

قیمت کناف کاری

اجرت کناف کاری

اجرت کناف کاری سقف پذیرایی مستطیلی و هر پروژه دیگری را به دو بخش کلی می‌توان تقسیم کرد: قیمت مصالح و لوازم کناف کاری سقف و دیوار، و اجرت متخصص کناف کار. اجرت متخصص یک عامل دیگر است که درمحاسبه نهایی هزینه کناف به فاکتورها افزوده می‌شود.
در آخرین تاریخ سال 1401، هر متر مربع اجرای کناف ساده و طرح‌دار حدود 100 هزار تومان به بالاست. برای آگاهی از قیمت دقیق انواع کناف از جمله کناف سقف پذیرایی مستطیلی، کناف سقف نور مخفی و … به رایگان درخواست‌تان را در «تماس با ما» ثبت کنید و مستقیما با کناف کاران در ارتباط قرار بگیرید.

عوامل‌های جانبی موثر بر هزینه انجام کناف سقف چیست؟

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، موارد دیگری هستند که در صورت نیاز، در حین اجرای کناف باید توسط متخصصین انجام شوند. بر اساس نوع کارهایی که انجام می‌شود، قیمت کناف سقف هم افزایش پیدا می‌کند. این موارد می تواند شامل:

 • نصب چراغ‌های مخفی در کناف باشد.
 • از بین بردن ترک، سوراخ و جای نم و رطوبت دیوارها باشد.
 • نیاز به سیم کشی، در فضایی که کناف نصب می‌شود.
 • کارها و عملیاتی که برای نصب چراغ‌های مخفی لازم است؛ مثل برش سقف کناف.
 • رنگ کردن یا نصب کاغذ دیواری بر روی سقف کناف.

مقالات مشابه

دیوار کناف پذیرایی

0 تا 100 دیوار کناف پذیرایی

با گذشت زمان انواع جدیدی از محصولات کناف به نام دیوار های کناف تولید شدند که یکی از پرکاربردترین تجهیزات…
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست