نحوه نصب و اجرای سقف کناف

اجرای پروژه های سقف کناف و دکوراسیون کناف

سقف کناف از متریال های جدیدی است که با توجه به پیشرفت تکنولوژی روز تولید شده است. اینگونه از محصولات از جمله مصالح ساختمانی نوین به حساب می‌ آیند که به طور گسترده در صنایع ساختمانی مورد استفاده قرار می‌ گیرند و به علت ویژگی ها و قابلیت های منحصر فردی که دارند جزوه محصولاتی به حساب می‌ آیند که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. شما می‌توانید اینگونه از مصالح ساختمانی نوین را جایگزین متریال های قدیمی کنید.
علاوه بر این توجه داشته باشید که این محصولات به راحتی نصب می شوند و نحوه اجرای سقف کناف بسیار راحت است. از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و از طرف دیگر به علت اینکه به صرفه اند مد نظر بسیاری از افراد قرار می گیرند. سقف های کناف انواع مختلفی دارند و برای بازسازی ساختمان ها استفاده می شوند. اگر علاقه دارید در مورد نحوه اجرای سقف کناف اطلاعاتی داشته باشید با ما همراه باشید تا در ادامه مطالبی را به اختصار بیان کنیم. توجه به نکاتی که برای اجرای بتونه کاری ارائه میشود اهمیت بسزایی دارد.

اطلاعاتی در مورد سقف کناف

سقف کناف از متریال های جدید ساختمانی به حساب می‌ آید که با کیفیت عالی برای مصرف کنندگان ارائه می‌ شود. اینگونه از محصولات توسط تولید کنندگان خارجی در سال ۱۹۳۲ تولید شده اند و امروزه به عنوان یکی از مهم‌ ترین مصالح ساختمانی برای بازسازی منزل با کناف به حساب می‌ آیند. از مزیت‌های بی شماره سقف کناف در قسمت های بعد مطالبی ارائه می‌ دهیم. اما توجه داشته باشید که سقف های کناف سازه هایی هستند که با استفاده از سیمان و گچ روکش شده اند و کاربرد زیادی دارند و به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم می شوند.
شما می‌ توانید سقف های کناف ساده را در دو مدل ساده و طرحدار خریداری کنید. اگر علاقه دارید تا سقف کناف را رنگ آمیزی کنید و دکوراسیون داخلی خانه تان را تغییر دهید به شما پیشنهاد می کنیم که از سقف کناف ساده استفاده کنید. نحوه نصب سقف کناف بسیار آسان است و برای انجام دادن نیاز به صرف زمان طولانی ندارید. به همین جهت سرعت نصب آن تقریباً چندین برابر بیشتر از متریال های قدیمی است.

روش اجرای سقف کناف

برای اجرای سقف کناف کد ارتفاعی را به وسیله ریسمان بر روی دیوار مشخص می کنند تا بتوانند دقیق تر به نصب کناف بپردازند. بعد ازآن از تراز کمک می گیرند و آن را در محلی که مشخص کرده اند نصب می کنند. در مراحل بعدی اندازه ی آویز ها را تعیین می کنند و سپس آن ها را در فواصل تعیین شده‌ای با استفاده از میخ و یا پیج نصب می کنند و در ادامه پروفیل های سقف کاذب کناف را به آویز های نام برده متصل می کنند.
در حقیقت تا به این جا باید دقت کنید که نحوه اجرای سقف کناف باید با دقت بسیار بالایی انجام شود و پانل ها در فواصل معینی نسبت به هم متصل شوند. بعد از آن پانل ها بر روی باربر نصب می شوند و در مراحل بعدی عملیات زیر سازی را به خوبی با دقت بالا انجام می دهند. برای انجام بتونه کاری ابتدا باید پودر بتونه را در آب با مقدار مناسب ترکیب کنند و بعد از اینکه آب مخلوط شد مواد بتونه را برای درز گیری استفاده می کنند.

اجرای سقف کاذب کناف - مجموعه کناف آوگون

در مورد اجرای سقف کناف

نحوه اجرای سقف کناف طرحدار و ساده بسیار آسان است اما باید توجه داشته باشید از آن جایی که سقف های طرح دار کمی پیچیده اند ممکن است مدت زمان طراحی آن کمی بیشتر از سقف کناف ساده باشد. اینگونه از محصولات علاوه بر اینکه یک محصول انعطاف پذیر هستند دارای زیبایی منحصر به فردی می باشند و به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. تنوع در سقف های کناف موجب شده تا این محصولات به عنوان یکی از پرطرفدارترین مصالح ساختمانی در معماری به حساب آیند. در واقع اینگونه سازه های ساختمانی با استفاده گچ از تولید شده‌اند اما نحوه اجرای سقف کناف بسیار راحت تر از رابیتس کاری است. شما می توانید از این محصولات برای سقف کاذب پذیرایی و اتاق خواب استفاده کنید. برای اجرای سقف کناف فاصله قرار گیری سازه بسیار مهم است و از طرف دیگر در اجرای کناف پیج ها هم باید در فاصله های مناسبی از یکدیگر قرار گرفته باشند. علاوه بر این سازه باید به گونه ای نصب شود که از استحکام بالایی برخوردار باشد. این موارد جزو استاندارد های مهمی است که حتما در اجرای سقف کناف مورد توجه قرار بگیرد. در غیر این صورت سازه استحکام بالایی ندارد و خطر آفرین است.

اهمیت اجرای سقف کناف

اجرای درست سقف کناف اهمیت بسیار بالایی دارد، زیرا اگر نحوه اجرای سقف کناف به درستی به دست افراد ماهر انجام نگیرد در آخر نتیجه ی کار بسیار زشت و خراب می شود و تاثیرات نامطلوبی بر روی دکوراسیون داخلی خانه ها می گذارد. در حقیقت برای اجرای درست سقف کناف باید دقت داشته باشید که حتما عملیات بتونه کاری را با دقت زیادی انجام دهید و در این قسمت از کار به هیچ عنوان عجله نکنید. زیرا بتونه کاری کمی زمان می خواهد به این ترتیب باید با استفاده از مواد بتونه قسمت هایی از سقف را که دارای شکاف های بزرگ و حتی ریز است پر کنید تا بعدا برای رنگ کاری آن با مشکلاتی مواجه نشوید. در واقع برای پرشدن درز ها از نوار درزگیر استفاده می شود و عملیات بتونه کاری در دو مرحله پایان می پذیرد. مهمترین عاملی که در بتونه کاری مورد توجه قرار می‌ گیرد میزان آب مصرفی و دمای محیط است‌.

نحوه اجرای سقف کناف

نحوه اجرای سقف های کناف بسیار آسان است. کافی است به مطالبی که در این قسمت ارائه می دهیم توجه کنید. نحوه اجرای سقف کناف به این صورت است که برای پوشش کامل سقف از تخته های گچی پیش ساخته استفاده می کنند اینگونه محصولات بر روی پروفیل های فلزی متصل می‌ شوند و ابتدا شبکه فلزی را به هم متصل می کنند بعد از آن پنل های گچی پیش ساخته را به این شبکه های فلزی نصب می کنند. در این مرحله باید درز هایی که وجود دارد را بتونه کاری کنید و کاملا بپوشانید تا یک سطح صافی ایجاد کنید. بعد از آن باید از یک لایه ماستیک استفاده کنید تا برای زیرسازی رنگ یک سطح صافی داشته باشید. در مرحله بعدی می توانید با توجه به سلایق خود رنگ های مختلف را انتخاب کنید و پنل خود را رنگ کنید. همانطور که مشاهده کردید نحوه اجرای سقف کاذب کناف بسیار آسان است و نیازی به نیروی کار زیاد ندارد. در اجرای کناف باید حتما به متریال هایی که استفاده می شود توجه زیادی داشت چرا که این متریال ها میزان مقاومت سازه را تعیین می کنند.

مقالات مشابه

دیوار کناف پذیرایی

0 تا 100 دیوار کناف پذیرایی

با گذشت زمان انواع جدیدی از محصولات کناف به نام دیوار های کناف تولید شدند که یکی از پرکاربردترین تجهیزات…
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست