دکوراسیون کناف

دکوراسیون کناف آوگون

دکوراسیون کناف

 چنانچه زمانی احساس کردید خانه یا محل کار شما نیاز به یک تغییر اساسی دارد، ما به شما دکوراسیون کناف را پیشنهاد می کنیم. خصوصیات مهم دکوراسیون با کناف باعث شده است که کناف کاربردهای زیادی در منازل و محل کار و… داشته باشد.  از کناف در قسمت های مختلف ساختمان می توان استفاده کرد. امروزه از دکوراسیون سقف کناف بسیار استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم درباره ی دکوراسیون کناف صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

دکوراسیون کناف چیست؟

در عصر جدید زیبایی داخلی ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است. هر فرد از روش های جدید و زیبا استفاده می کند تا منزل و یا محل کار خود را زیبا تر کند. دکوراسیون کناف یکی از راه های مدرن است که زیبایی دو چندانی به منزل و یا محل کار شما می بخشد.

چناچه تمایل دارید بدانید کناف چیست، باید بگوییم یک نوع صفحه گچی است که با روکشی کاغذی پوشیده شده است. البته باید گفت با اینکه کناف از گچ ساخته می شود اما نسبت به گچ ساختمان مزایای بیشتری دارد که در ادامه مقاله به آن اشاره کرده ایم. با استفاده از دکوراسیون کناف می توان طرح های زیادی در سقف، دیوار و … ایجاد کرد.

موارد استفاده از دکوراسیون کناف چیست؟

دکوراسیون کناف باعث زیباتر شدن خانه می شود و به همین دلیل است که امروزه بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. از کناف ها می توان در دکوراسیون سقف کاذب، پوشاندن لوله ها و کابل ها و… استفاده کرد. کاربردهای کناف عبارتند از:

 • دیوارهای جدا کننده کناف

دیوارهای جدا کننده کناف نمی توانند وزن زیادی را متحمل شوند و برای تقسیم کردن داخل ساختمان یا شرکت از آن ها استفاده می شود. دیوارهای جدا کننده ی کناف به این صورت هستند که قاب آن ها از یک نوار سبک است. میان قاب های فولادی، کناف ها (صفحات گچی ) قرار داده می شود.  صفحات گچی با استفاده از پیچ هایی به همدیگر متصل می شوند و بعد از آن درز میان صفحات با بتونه پوشیده می شود تا دیوارها یکدست به نظر برسند.

 • دیوار پوش کناف

 از دیوارهای پوششی برای بازسازی دیوار خانه های قدیمی استفاده می شود. دیوارهای پوششی کناف در دو نوع بدون سازه و با سازه انجام می شود. در نوع بدون سازه، لایه های گچی با استفاده از یک چسب مخصوص به دیوار چسبانده می شوند. درنوع با سازه دیوارهای گچی بر روی یک قاب فلزی پیچ می شوند و سپس بر روی دیوار قرار داده می شوند.

 • دکوراسیون سقف کاذب

کاربرد دیگر کناف در منزل، شرکت و.. دکوراسیون سقف کاذب با کناف است که به دو صورت یکپارچه و مشبک انجام می شود.

 • سقف کاذب مشبک

سقف کاذب مشبک به گونه ای است که چندین قسمت از دیوارهای گچی با استفاده از آویزها، به سقف اصلی ساختمان وصل می شوند. سقف های کاذب مشبک دارای مزیت هایی هستند که این مزیت ها عبارتند از:

 • تغییرات سقف کاذب مشبک بسیار آسان است.
 • نصب سقف کاذب مشبک بسیار راحت است و در کمترین زمان انجام می شوند.
 • سقف کاذب یکپارچه

یکی دیگر از موارد دکوراسیون سقف کاذب یکپارچه می باشد. سقف کاذب یکپارچه استاندارد بوده و همچنین بسیار سبک است.  این نوع سقف ها در برابر زلزله بسیار مقاوم هستند. ساخت سقف کاذب یکپارچه به گونه ای است که ابتدا یک قاب فولادی سبک به سقف متصل می شود و صفحات گچی با استفاده از پیچ به صفحات فولادی متصل می شوند. فضای خالی که در پشت سقف کاذب ایجاد می شود می تواند برای عایق های حرارتی و صوتی استفاده می شود. همچنین از این قسمت می توان برای نورپردازی و دسترسی به تاسیسات الکتریکی استفاده کرد.

 • سقف کاذب یکپارچه از انعطاف بسیار بالایی برخوردار است.
 • با استفاده از سقف کاذب یکپارچه می توان سقف های معلق تزیینی نیز تولید کرد.
 • در این روش نیازی به پیش بینی آویز نمی باشد.

دکوراسیون سقف کناف

یکی دیگر از کاربردهای کناف، دکوراسیون سقف با کناف است. از کناف می توان برای سقف آشپزخانه، پذیرایی و اتاق ها استفاده کرد. حال به بررسی سقف کناف در پذیرایی و آشپزخانه می پردازیم:

 • کناف سقف پذیرایی خانه بسیار مهم است چرا که اولین قسمتی که مهمان در خانه می بیند، پذیرایی است. همچنین افراد خانه و یا مهمان ها همگی در پذیرایی می نشینند. بنابراین برای زیباتر شدن سقف پذیرایی باید بسیار تلاش کرد. زیباتر شدن سقف پذیرایی باعث می شود نظر مهمان به جلب پذیرایی شود. شما با استفاده از کناف برای پذیرایی می توانید در وقت و هزینه صرفه جویی کنید. صرفه جویی به این دلیل است که در قدیم از گچ بری استفاده می شد و به تعداد بیشتری نیرو نیاز بود تا سقف کامل شود. با استفاده از کناف به نیروی انسانی خیلی کمتری نیاز است.
 • کناف سقف آشپزخانه

آشپزخانه نیز یکی از قسمت های مهم خانه است که زیبایی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. برای خانم ها آشپزخانه قلب خانه است چرا که زمان زیادی را در آن سپری می کنند. بنابراین برای زیباتر شدن سقف آشپزخانه هم می توانید به جای روش های قدیمی مانند گچ بری و… از کناف استفاده کنید.

اتاق خواب با کناف

اتاق خواب محلی برای استراحت افراد بعد از یک روز کاری پر مشغله است. بنابراین برای زیبا تر شدن اتاق خواب باید تلاش و توجه زیادی کرد. بهتر است زمانی که قصد دارید اتاق خواب خود را کناف کنید، حتما متراژو ابعاد اتاق را در نظر بگیرید.

همچنین باید به سبک اتاق خواب دقت کرد و بعد طرحی متناسب انتخاب کرد. یکی از مواردی که هنگام دکوراسیون اتاق خواب با کناف باید در نظر گرفت این است که زمان خاموش کردن چراغ های اتاق، ممکن ظاهر اتاق شما مناسب نباشد.‎‎

برای حل این مشکل می توانید نورپردازی مخفی و زیبایی در زیر کناف ایجاد کنید تا ظاهر اتاقتان زیباتر شود. همچنین می توانید با استفاده از کناف طرح هایی مانند ماه یا خورشید و… در اتاق کودکان ایجاد کنید و با نورپردازی آن ها را زیباتر کنید. توجه داشته باشید چنانچه قسمتی از کناف خراب شود، قابل تعمیر است و به راحتی می توانید آن را تعمیر کنید.

مغازه با کناف

دکوراسیون مغازه با کناف

 امروزه زیباتر بودن مغازه باعث جلب نظر مشتری می شود و خریدار بیشتری به سمت مغازه ی شما می آید. زیبا شدن مغازه یک روش تبلیغاتی است چرا که امروزه افراد زیادی نسبت به سبک زیبای مغازه واکنش نشان می دهند. بنابراین مشتریان شما با این کار بیشتر می شود.

دکوراسیون مغازه با کناف از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. در طراحی مغازه با کناف حتما باید نوع کالای مغازه را در نظر گرفته و بعد از آن کنافی متناسب با آن انتخاب کنید. فروشگاه هایی مانند کفش فروشی ها باید حتما از دیوار کناف استفاده کنند. همچنین می توانید نورپردازی زیبایی درون کناف قرار دهید و محصولات برند و شیک خود را درون کناف قرار داده تا جلوه ی بیشتری داشته باشند.

شرکت با کناف

 زیبا بودن شرکتی که در آن کار می کنید از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که مدت زمان زیادی را در شرکت سپری می کنید. در دکوراسیون شرکت با کناف می توانید از کناف برای زیبا سازی سقف استفاده کنید. همچنین می توانید با استفاده از دیوارهای کاذب، کناف اتاق کارمندان را به راحتی از همدیگر جدا کنید. همچنین یکی دیگر از کاربردهای کناف در شرکت، زیباتر کردن دیواری است که در آن تلویزیون کار گذاشته شده است.

کناف دیوار تلویزیون

دکور تلویزیون با کناف

یکی از دیوارهایی که در منزل از اهمیت بالایی برخوردار است و نظرات زیادتری را به خود جلب می کند،ردیوار تلویزیون است. اهمیت دیوار تلویزیون به این خاطر است که زمانی که خانوادگی تلویزیون تماشا  می کنید و یا مهمان هایی که به خانه ی شما آمده اند، تلویزیون تماشا می کنند ناخود آگاه نظر آن ها به دیوار پشت تلویزیون جلب می شود.

اگر دکوراسیون دیوار تلویزیون با کناف باشد و نورپردازی درستی هم انجام شده باشد و، می تواند باعث جلب توجه همه بشود. مخصوصا با یک سقف کناف جذاب. البته باید توجه داشته باشید که در انتخاب کناف حتما به اندازه ی تلویزیون دقت کنید. اگر اندازه ی کناف با تلویزیون مطابقت نداشته باشد نه تنها دیوار زیبا نمی شود بلکه محیطی ناهماهنگ در منزل شما به وجود می آید.

دکوراسیون خانه با کناف به غیر از مزیت هایی که دارد،معایبی نیز دارد. این معایب عبارتند از:
1 ) به طور کلی می توان گفت یکی از بزرگ ترین معایب کناف این است که در مکان های مرطوب مانند حمام نمی‌توان از آن استفاده کرد.
2 ) دومین عیب استفاده از کناف این است که در برابر ضربه بسیار ضعیف هستند. در مکان هایی که ممکن است کناف آسیب ببیند اصلا به صلاح نیست که از آن استفاده کرد.
3 ) برای دکوراسیون خانه با کناف حتما به یک متخصص اجرای کناف مراجعه کنید چراکه پیاده سازی کناف نیاز به مهارت و تخصص زیادی دارد و همچنین اگر از کناف های بی کیفیت استفاده شود ممکن است مشکلات بزرگی را برای شما به وجود آورد.

نتیجه گیری

همان طور که در مطالب بالاتر گفته شد شما می توانید برای زیباتر کردن هر مکانی(خانه، مغازه، شرکت و …) از کناف استفاده کنید. اما باید توجه داشته باشید که در هر مکانی باید دکوراسیون خاصی را استفاده کرد. به شما توصیه می‌کنیم که ابتدا تعیین کنید برای چه مکانی و کجا به کناف نیاز دارید سپس به سراغ یک متخصص در زمینه ی  اجرای دکوراسیون و کناف کاری بروید تا از نتیجه ی کار راضی باشید.

فهرست